מוזיאונים בתל אביב

תיאטראות בתל אביב
נובמבר 14, 2018
מרכזי קניות בתל אביב
נובמבר 14, 2018

מוזיאונים בתל אביב

בתל אביב, ככ הרבה מה לעשות, ליקטנו לכם את המוזיאונים הבולטים בעיר,

זכרו, לא משנה לאן תחליטו ללכת, אל תשכחו שהחברה הטובה היא זאת שבסוף עושה את ההבדל. תבלו!

 

מוזיאונים בתל אביב

בית העיר – רחוב ביאליק 27
משמש מוזיאון להיסטוריה העירונית של תל אביב יפו. הבניין הוקם בשנת 1925 ונושא היסטוריה תרבותית מפוארת וגאה של העיר. בית העיר הוא בית בית של תרבות, יצירה והתחדשות אורבנית. במקור, בניין זה הוא נבנה כבניין עירייה אך הוא עבר ברבות הזמן שינויים רבים והתחדש עד לצורתו הנוכחית כיום. כמו כן, תערוכת "העיר הנגלית לעין" מציגה בימים אלה ומומלצת בחום.
קישור לאתר: http://beithair.org/

בית ביאליק – ביאליק 22
מי לא מכיר את השירים של חיים נחמן ביאליק, אלה שתמיד יהיה להם פינה בלב.
ביאליק בעודו בחיים נהג לגור בבית יפיפה. שלוש שנים של עבודות ושיפוצים נותנים כעת את האפשרות לבוא ולבקר במוסד היסטורי שבו חלק נכבד מהתרבות הישראלית נוצר.
בבית אפשר לראות חפצים אותנטיים של המשורר, וארכיון מקיף של כתביו.
קשור לאתר: http://www.tlv100.co.il/HE/CityVisit/100histrory/Pages/bialik.aspx

בית רוקח – שמעון רוקח 36, נווה צדק
בית מיוחד זה נותן הצצה למה שהיה פה לפני 120 שנה. הצצה חטופה אל ההיסטוריה והמון נוסטלגיה ייתגלו במהלך ביקור במקום. אפשר לראות סרט קצר, אביזרים, ביגוד וכדומה .
המקום נמצא בשכונת נווה צדק המיתולוגית ומאפשר הבנה מעמיקה יותר למה שהיה פעם.
כמו כן, תוכלו למצוא פעילויות למשפחה בבית רוקח.
קישור לאתר: http://www.rokach-house.co.il/

הרצלינלינבלום – לילינבלום 26
מוזיאון לבנקאות ונוסטלגיה תל אביבית. מוזיאון מיוחד זה נמצא באיזור שוקק חיים בו אפשר לחוות שילוב של דורות. במקום נמצא בית שיף המיתולוגי ואטרקציות ייחודיות למקום.
בנק דיסקונט התחיל את דרכו מזמן והוא קשור קשר הדוק להיסטוריה של ישראל.
הרצלילינבלום תוכלו למצוא מגוון גדול של תוכניות ביקור, סיור והעשרה וניתן להתאימן על פי הרכב הקבוצה.

מוזיאון אילנה גור – סמטת מזל דגים 4, יפו העתיקה
אילנה גור היא יוצרת ופסלת ישראלית, המציגה את עבודותיה במוזיאון שעל שמה.
תוכלו למצוא במקום גם יצירות אמנות של אמנים מהארץ ומחו"ל ולקבל הדרכה לקבוצות.
קישור לאתר: http://www.ilanagoor.com/

מוזיאון האצ"ל – רחוב קינג גורג' 38
מוזיאון זה מספר את סיפורה ההיסטורי של התנועה המחתרתית במשך שנות קיומה הרבים (17 שנה). במקום ניתן לצפות בסרטים מהתקופה, לראות תמונות היסטוריות, כלי נשק ואת כל מה שקשור לתנועה ושימש אותה בזמנו.

מוזיאון האצ"ל בתש"ח – דרום הטיילת, רח' הרברט סמואל
המוזיאון מתמקד בפעילות התנועה המחתרתית אצ"ל, החל מהחלטת החלוקה בכ"ט בנונבמר 1947 ועד השתלבותה בצבא ההגנה לישראל, עם היווצרו.
במקום תוכלו לראות תצוגה רחבה הכוללת מסמכים, צילומים היסטוריים, סרטים, קטעי עיתונות וכל מה שקשור לפעילות התנועה בזמנו. כמו כן, במקום נמצא גם אולם הרצאות ובו כ-150 מקומות המתאים לימי עיון וכינוסים ואתר הנצחה לזכר הלוחמים של האצ"ל שנפלו בקרבות.
קישור לאתר: http://www.gal-ed.co.il/etzel/

מוזאון ההגנה (בית אליהו) – רוטשילד 23
מוזיאון היסטורי זה מרכז את תולדות "ההגנה". הוא מציג את תולדות ההגנה ביישוב היהודי של ארץ ישראל בתקופת המנדט הבריטי ומכיל פרטים היסטוריים מאותה תקופה. המוזיאון בעבר היה ביתו של אליהו גולומב שהיה מפקד ההגנה ואחד מאבות המייסדים שלה. במקום נותרו שני חדרים מהבית ונשארו כפי שהיו עוד מאז, כולל העיצוב בהם.

מוזיאון הפלמ"ח – חיים לבנון 10
מוזיאון זה מציג באמצעים חדישים במיוחד את סיפור פלוגות המחץ של תנועת ה"הגנה" המיתולוגית. תלת מימד ואפקטים רבים בסרטים הדוקומנטריים נותנים לצופה הרגשה של עבר הקם לתחייה. כמו כן, במקום תערוכות מתחלפות ששווה להציץ בהם ולבדוק מדי פעם.

מוזאון לח"י (בית יאיר) – אברהם שטרן 8
מוזיאון זה מאגד בתוכו ומציג את המטרה העיקרית של אירגון המחתרת הלח"י. ביו השאר, הוא מכיל את דירת הגג בה נרצח אברהם שטרן, הידוע בכיוניו "יאיר". במקום תערוכה אודיו – ויזואלית. מוזיאון זה מציג אתר התרחשות אותנטית ובכך מציג גם את רהיטיה המקוריים של הדירה בה נרצח 'יאיר'. כמו כן, אפשר לקבל הדרכה ייחודית ולקיים מפגשים עם אנשי עדות מהתקופה ההיא.

מכון ז'בוטנסקי בישראל – רחוב המלך ג'ורג' 35
זהו מויזאון היסטורי לזכר המנהיג הציוני זאב ז'בוטינסקי. במקום אפשר ללמוד על חיו ודמותו של ז'בוטינסקי דרך מיצג אור – קולי וכמו כן אפשר לראות מיצג על תולדות ההעפלה הרוויזיוניסטית לארץ ישראל בשנות ה30 של המאה ה20.
קישור לאתר: http://www.jabotinsky.org

בית התנ"ך על שם דוד בן גוריון -שדרות רוטשילד 16
אם תרצו ללמוד ולהעמיק בשורשינו התנכיים, הנה המקום לכך. בבית התנ"ך ישנה תערוכה קבועה של התנ"ך המוצג בציור, פיסול וארכיאולוגיה.
במקום ניתן לראות הרצאות, סרטי תנ"ך ומיני תיאטרון תנכ"י. מומלץ לבוא עם הילדים.

בית שלום עליכם – ברקוביץ 4
כאן ניתנת התייחסות מיוחדת לתרבות ולשפת היידיש. שלום עליכם היה אחד מחשובי הסופרים היידישאים של תנועת ההשכלה. אפשר ללמוד במקום יידיש על ידי שיעורים, וגם לקחת קורס שנתי על התרבות של יהודי מזרח אירופה.

בית גן גוריון – בן גוריון 17
דוד בן גוריון, מגדולי האנשים של התרבות היישראלית היה ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל. כיום המבנה שתפקד כביתו פתוח לקהל הרחב כמוזיאון. אפשר לראות בביתו ספרים היסטוריים שנשארו מאותה תקופה והיו שייכים לו ולאישתו, פולה. כמו כן, אפשר לראות ריהוט מקורי במקום.

היכל העצמאות – שדרות רוטשילד 16
כמחווה ליום הכרזת העצמאות של מדינת ישראל, הקימו אולם משוחזר במקום זה. אפשר להאזין להקלטה נדירה בה נשמע טקס הכרזת המדינה. כמו כן, אפשר למצוא במקום גם פריטים היסטוריים מאותה תקופה.

מוזיאון ארץ ישראל – רחוב חיים לבנון2
זהו אחד המוזיאונים הגדולים והחשובים בישראל, בו משתקף עברה של ישראל מבחינה היסטורית, תרבותית, ארכאולוגית ואתנו גרפית. במקום תערוכות קבע ותערוכה מתחלפת במגוון נושאים אלה ואחרים.
קישור לאתר: http://www.eretzmuseum.org.il

בית ראובן – ביאליק 14
ראובן רובין הוא אחד מחלוצי האמנות בישראל. מוזיאון זה מוקדש לפרי יצירותיו והוא בעצם ביתו של האמן, שמת בשנת 1974, וכיום הוא פתוח לציבור הרחב. במקום מבחר מיצירותיו של ראובן ומדריך קולי בתערוכה בעברית/ אנגלית/ צרפתית. כמו כן, מבחר מציוריו מוצגים בתצוגה ביוגרפית חדשה.
קישור לאתר: http://www.rubinmuseum.org.il

בית התפוצות – בקמפוס אוניברסיטת תל אביב, קלאוזנר (כניסה דרך שער מתחיה מס' 2)
במוזיאון בית התפוצות תוכלו לגלות ולהתחבר אל השורשים שלכם.לגלות פירושם של שמות משפחה, עצי משפחה, רקע על קהילות וכדומה.
סיפורו המיוחד והארך של עם ישראל מתבטא והופך למציאות במוזיאון זה. מוזיקה, סרטים, תצלומים ועוד ייעזרו לכם בכך, וכמובן גם מאגר המידע הדיגיטלי הקיים במקום.
קישור לאתר: http://www.bh.org.il

מוזאון בתי האוסף לתולדות צה"ל – טיילת תל אביב, רחוב יחזקאל קויפמן פינת המרד (כניסה מחניון מנשייה)
מוזיאון זה הוא בעצם אתר חוויותי המספר את סיפור העם היהודי מתקופת המנדט הבריטי ועד לאקטואליה, תוך כדי שיחזור העבר. המבקרים יוכלו להנות מתחושת מעורבות, עניין ונוסטלגיה.

מוזיאון נחום גוטמן – רוקח 21, נווה צדק
במקום תוכלו למצוא את יצירותיו של האמן וגם תערוכות מתחלפות. יצירותיו של גוטמן משלבות בין עבר להווה. ישן וחדש, ונותנת הצצה לתכנים וסגנונות שונים.
קישור לאתר: http://www.gutmanmuseum.co.il

ביתן הלנה רובינשטיין לאמנות בת זמננו – שד' תרס"ט 6
אמנות ישראלית צעירה היא בתנופה מתמדת בימינו, ובדיוק לכך מתייחס מוזיאון חדשני זה. הוא נותן עידוד לאמנים צעירים וחשיפה לקהל הרחב בחינם.

מוזאון תל-אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27
במקום ניתן לראות תערוכות ומגוון יצירות אומנות. תוכלו למצוא ציורים, פסלים, אמנות אימפרסיוניסטית ופוסט – אימפרסיוניסטית.
קישור לאתר: http://www.tamuseum.com

 

Comments are closed.