תיאטראות בתל אביב

ברים בתל אביב
נובמבר 13, 2018
מוזיאונים בתל אביב
נובמבר 14, 2018

תיאטראות בתל אביב

לא משנה לאן תחליטו ללכת, אל תשכחו שהחברה הטובה היא זאת שבסוף עושה את ההבדל. תבלו!

תיאטראות בתל אביב

הקאמרי – הוא אחד מהתיאטראות הגדולים, החשובים והוותיקים בישראל שנוסד בשנת 1993. מנהליו הם נעם סמל ועומרי ניצן.
בשנת 2005 זכה התיאטרון בפרס ישראל החשוב, על תרומה לחברה ולמדינה.
כיום נמצא תיאטרון הקאמרי במשכן לאומנויות הבמה בשדרות שאול המלך ומציג ביום מעל עשרים הצגות בו זמנית. נושאי ההצגות הם שונים ומגוונים ובהם אפשר להתקל במציאות היומיומית הישראלית ובעוד נושאים בוערים מחיי היום – יום שלנו.

הבימה – תיאטרון הבימה הוא אחד מוותיקי התיאטראות בתל אביב. הוא נוסד בשנת 1917 באופן רשמי ומשם רק הלך והתפתח.מחזות מקוריים ישראלים רבים עולים בתיאטרון זה של השמות הגדולים במחזאות ובספרות הישראלית. גם השמות בקלאסיקה העולמית מציגים בתיאטרון זה, וכמובן גם קלאסיקות מכל הזמנים. מנהליו של תיאטרון הבימה הם אודליה פרידמן, בני צרפתי ואילן רונן. בשנת 2007 החל שיקום הבימה, שנמשך עד לימים אלה. רב ההצגות מועלות כרגע ב"בית החייל" שבתל אביב.

גשר – תיאטרון גשר הוקם כתיאטרון דו לשוני, עברי- רוסי והוא שוכן במבנה תיאטרון נגה בשדרות ירושלים שביפו. שנת היווסדו היא 1991 והוא הוקם בשיתוף פעולה של המשרד החינוך והתרבות, הסוכנות היהודית, עיריית תל אביב יפו, קרן תל אביב לפיתוח והפורום הציוני. מיולי 2007 מנכל"ית התיאטרון היא לנה קריינדלין. ייחודו של תיאטרון זה הוא אותו צוות שחקנים המעלה הצגות בתיאטרון, בעברית וברוסית לסירוגין.
רב ההצגות המועלות הן בעברית, והתיאטרון נוקט בגישה חדשנית המשלבת בין התיארון הרוסי המסורתי לבין גישה מקורית וחדשנית.

בית לסין – תיאטרון זה נוסד כבר בשנת 1980 והוא תיאטרון ציבורי הפועל בשלל מסגרות רבות ומגוונות בכל רחבי הארץ, ביניהם70 יישובים. משנת 93' מכהנת כמנהלת התיאטרון ציפי פינס, הממלאת גם את תפקיד המנהלת האמנותית. מיקומו הוא במבנה הקודם של תיאטרון הקאמרי – בפסאג' הוד שברחוב דיזינגוף. בתיאטרון מועלות הצגות רבות המשלבות בין אמירה אמנותית חברתית ועכשווית. במהלך השנים העלה התיאטרון יותר מאלף הצגות ומחזות אירופיים ואמריקאיים מודרניים-עכשוויים וכן הצגות מקור.

תיאטרון הסימטה – זהו תיאטרון שוליים (פרינג') הוותיק מסוגות בשיראל. הוא נמצא ביפו העתיקה. לתיאטרון זה אין תקצוב ממשלתי ולכן יוצרים רבים החלו את דרכם בתיאטרון זה, ששם לו למטרה לשמש גם כמרכז וכבית לאומנים. ייחודו של תיאטרון זה הוא בכך שהוא מניף על דגלו את חופש הביטוי ולא תמיד מתאים למיינסטרים.

 

Comments are closed.